Niekoľko nových ohlasov od čitateľov

Prišlo mi v poslednej dobe veľa ohlasov e-mailom, za všetky veľmi pekne ďakujem, a niektoré z nich tu zverejňujem:

E-mail od pani Zuzany M. z 10. 4. 2012:

Pekný deň želám.
Nedávno som dočítala vašu knihu “Moja studená vojna” a môžem povedať, že ma veľmi, veľmi zaujala … prečítala som ju jedným dychom a ani nepamätám, kedy naposledy ma nejaká kniha takto zaujala ako Vaša. Gratulujem k Vášmu úspešnému dielu. Doporučila som ju aj dcérke, ktorá síce totalitu nezažila, ale myslím, že to neubralo na tom, aby ju tiež prečítala s takým istým záujmom ako ja. Vašu knihu chválim kade chodím … a doporučujem ju stále novým a novým ľuďom … som ňou proste unesená … 🙂 Čiastočne snáď aj preto, lebo v rodine máme emigranta a tiež žije v cudzine a viem, čo taký “útek” obnášal. Ďakujem veľmi pekne za zážitok … teším sa na Vaše ďalšie knihy.
S pozdravom Zuzana

A ešte jeden – od Michala z 19. 1. 2012 (tento e-mail ma obzvlášť potešil, pretože prišiel od zatiaľ najmladšieho čitateľa, ktorý mi napísal):

Dobrý deň. Mám 16 rokov a ako každý pubertiak som sa o knihy velmi nezaujímal, ale toto bola moja druhá kniha ktorú som prečítal za toto obdobie . Prva bola Chlapec v pásikavom pyžame. Ale od tejto knihy som sa nevedel odtrhnúť. Bola úžasná ĎAKUJEM 😀

Ešte raz ďakujem za všetky e-maily, v súčasnosti už aj od českých čitateľov. Snažím sa odpovedať na každý, hoci s oneskorením, za čo sa vopred ospravedlňujem.

2 komentáre to “Niekoľko nových ohlasov od čitateľov”

 1. pavel janosik Says:

  kupil som si Vasu knihu cez Martinus.sk v elektronickej podobe. Bohuzial neskoro som zistil, ze je DRM protected, co znamena, ze som si ju vlastne nekupil, ale dostal od Martinus.sk povolenie uzivat ju sposobom, ktory mi knihkupectvo dovoli. Chyba! Mohli by ste, prosim, pritlacit na Martinus.sk nech prestanu spekulovat a zacnu podporovat vsetky typy elektronickych citaciek bez hlupych obmedzeni? Viac si totiz od nich ziadne knihy (ani tie Vase) nekupim. S pozdravom, Pavel Janosik

 2. René Benda Says:

  Odpoveď pre Pavla J.:
  Ďakujem za Váš feedback k nákupu e-knihy. Chápem Vás, často riešim podobný problém (mám Kindle).
  Je to asi klišé – ale za predaj zodpovedá vydavateľstvo, žiaľ nie autor. Určite však budem tento problém s vydavateľstvom riešiť. A vydavateľstvo potom rieši predaj s predajcami (vrátane napr. Martinus.sk). Autor v tomto smere veľké páky nemá.

  Skúšal ste požiadať Martinus o možnosť vrátenia e-knihy, napr. výmenou za nákup papierovej verzie? Vyhoveli Vám nejako?

  Len pre informáciu – česká verzia je k dispozícii pre čítačky Kindle na Amazon.com (chápem, že asi nebudete chcieť platiť dvakrát za tú istú vec). I tam sú však obmedzenia – je to kvôli kopírovaniu – všetci vieme, aké je dnes ľahké veľa vecí nelegálne stiahnuť z internetu, a DRM a podobné ochrany sú asi jediný (aj keď nie 100%-ný) spôsob, ako nelegálnemu šíreniu zabrániť.

  Som osobne veľký nadšenec e-kníh a dúfam, že ani Vás táto skúsenosť neodradí od ich ďalšieho čítania 😉

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s


%d blogerom sa páči toto: